Deprese

Depresí trpí většina západní civilizace. Proč je tento jev v poslední době tak rozšířen? Lidé se ve svém vývoji dostali do fáze, kdy se zcela obrátili proti vlastní přirozenosti. Hodnoty byly úplně převráceny. To co je skutečně důležité je podceňováno a vysmíváno. Mezi lidmi je málo lásky a sounáležitosti. Mnozí rodiče vedou své děti k tomu, aby měli ostré lokty a starali se především o vlastní prospěch. Úcta, soucit, láska a pokora jakoby zmizeli z povědomí lidské rasy. Nikdo se nestará o svou Duši. Lidé žijí jako naprogramované stroje. Občas mám pocit, že se lidstvo dočista pomátlo. Jakoby už nikdo nepoužíval zdravý selský rozum. Většina populace žije ve virtuálním světě televizních seriálů, počítačových her a internetu. A aby to bylo k přežití, dopují se alkoholem, drogami a různými druhy léků včetně antidepresiv. Přejídají se a konzumují průmyslově zpracované potraviny. Na pracovištích jsou místo personálního sektoru oddělení lidských zdrojů!!! Tohle mi vážně nezní jako zdravá společnost. Není se tedy čemu divit, že deprese vládne ve světě plném pozlátek.

Lidské bytosti přestože materiálně nestrádají, nejsou doopravdy šťastní. Nemusí se celý den ohánět, aby zahnali hlad. Jsou chráněni před nepřízní počasí. Mohou se věnovat svým koníčkům. Jejich těla neohrožují žádní predátoři. Technický pokrok je na svém vrcholu. Tak proč ta vnitřní nespokojenost? Mám za to, že co se týče materie, je vše ok, ale duchovně značně pokulháváme. Člověk není jenom tělo. Máme také Duši, která už dávno nesouhlasí se stavem tohoto světa. Nechce žít jako automat a tak velmi usilovně vytváří pocity a emoce, které vedou k depresi. Čím větší nespokojenost Duše, tím hlubší deprese. Díky masivnímu rozmachu deprese přišli vědci se spásným řešením ve formě antidepresiv.  A tak umožnili nový způsob jak otupit vědomí a udržet lidstvo v bezduchém přežívání bez vývoje. 

Pro člověka v depresi, je podle mého názoru nejdůležitější přestat dělat to, co opravdu niterně nechce. Vykašlat se na to, co tomu bude říkat jeho okolí a naučit se říkat ne i těm nejbližším. Posílit si  hranice a víc naslouchat svému nitru. Je potřeba vnášet do života radost a autenticitu. Přijmout i to, že se člověk někdy cítí špatně. Je to naprosto normální i takový je život. Žádný člověk na této Zemi není pořád v pohodě. Je přirozené cítit se občas mizerně. Neznamená to hned, že jste nějak vadný. Společnost nás naučila neustále předstírat, namluvili nám, že nebýt v pohodě je společenská sebevražda. Máme vžito, že když budeme sami sebou, nebudou nás mít rádi. A tak všichni navenek předstírají pohodu, ale uvnitř trpí. Díky tomuto rozporu je nám ještě hůř. Předstírání stojí každého spoustu energie. Tím pádem většina čerpá spoustu let ze svých rezerv, až jim energie úplně dojde. Poté už  nemají ani sílu vstát z postele.

Opravdovým lékem na depresi, je přestat hrát roli oběti. Převzít odpovědnost za svůj život i štěstí. Být laskavý k sobě i druhým. Vrátit se k vlastní přirozenosti. Používat zdravý rozum a přestat cokoliv předstírat. Staňte se tím co cítíte a když je vám mizerně, řekněte si, že i tohle pomine.

S láskou soucitné srdce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *