Láska

Co je to láska? Tuto otázku si lidé pokládali již od nepaměti. A já bych řekla, že láska je stav čirého Bytí. Nedá se zřetelně popsat ani matematicky vyjádřit. Láska přesahuje racionalitu a mysl jí nedokáže obsáhnout. Láska jako podstatné jméno je absolutně bez významu. Pokud bychom jí chtěli trochu přiblížit je vhodnějším vyjádřením sloveso. Láska je plynutí, má blíž k činnosti a nikdy není statická. Je jako přítomnost. Pro mysl naprosto nepochopitelný jev. Láska i přítomnost jsou neuchopitelné a nelze je definovat. Obojí můžete pouze žít. A když prožíváte, jste ve stavu bez mysli. Vaše hlava není přítomná. Existujete, žijete, jste. Vnímáte své tělo a necháváte lásku sebou volně proudit. Proto psát o lásce je dost troufalé a i přesto toho bylo na toto téma napsáno mnoho. Láska je neuchopitelná, fascinující a hluboká. Vášnivě přitahuje a sní o ní každá bytost na této překrásné planetě. Láska je nejvyšší meta, ke které směřuje každý z nás.

Když jsem byla mladší, toužila jsem se láskou naplnit až po okraj. Potíž byla v tom, že jsem nevěděla jak ji získat. Od druhých přicházela jen v případě, že jsem si jí nějak zasloužila. Nikdy v tom však nebylo žádné pravidlo. Jednou jsem lásku dostala, ale jindy ne, přestože se jednalo o stejný typ zkušenosti. Nedávalo mi to smysl. Myslela jsem si, že lásku mohu obdržet pouze prostřednictvím druhých osob. Tohle je však mylná a dost rozšířená představa o lásce. Je to takový kolektivní mýtus. Láska je totiž energie. Buď jste jí otevření, nebo se před ní uzavíráte. Není závislá na chování druhých. Milujete a to i bez ohledu na to jestli dostáváte lásku nazpět.

Celý život jsem toužila po naplněné partnerské lásce. Čekala jsem na to, až potkám ten jediný perfektní protějšek jen pro mě. Nikdo takový, ale dlouhá léta nepřicházel. Byla jsem z toho velmi nešťastná. Jednoho dne ke mně proto promluvilo mé Vyšší Já a řeklo:

Touha po druhém je útěkem od sebe sama. Druhého, ale nedohoníš, protože tu není nikdo, kdo by druhého mohl chytit. Když, ztratíš sebe, když před sebou utečeš, nezmůžeš nic. Ty prostě nejsi. Tvoje srdce se ztratilo v nekonečné nicotě. Tělo bez srdce, tělo bez Duše honí přízraky, protože sám je přízrak. Ten koho honíš tě nevidí. Jsi jen iluze, prázdná touha. Když toužíš dostávat z nedostatku, nedostaneš nic. Láska je o sdílení. Měla bys mít co nabídnout. Ty ale běžíš, srdce máš prázdné a žadoníš o naplnění. Kdo ale nic nemá, nemůže ani nic dostat. Proto neutíkej! Zastav se a čekej! Až budeš naplněná, můžeš svou lásku sdílet. Poté budeš připravená a věř mi, že to poznáš. Z ničeho uděláš zase jenom nic. To je zákon logiky. Vešla jsi na cestu a ta cesta je ještě dlouhá. A ty sotva jsi na ní vkročila, si bláhově myslíš, že jsi u konce. Tvrdohlavě dupeš nožičkou a vynucuješ si něco, k čemu ještě nedozrála ta pravá chvíle. Kdo jsi, že chceš ovládat vesmír. Neutíkej má nejdražší. Já jsem stále s tebou, nesnaž se mě vyměnit za pár ubohých chvil intimity s cizími těly. Já jsem nekonečná čistá láska bez podmínek. Zahalím tě, zahřeji tě, ochráním tě. Naše tiché schůzky jsou pro mě obrovské potěšení. Setrvej v tichosti a já ti dám vše, po čem tvé srdce sní. Tvé touhy jsou i mé. Tvé sny jsou tlukotem našeho srdce, které bije v rytmu nesmírné radosti. Tvá Duše je oceánem nekonečné lásky. A i když si myslíš, že neumíš plavat, skoč bez váhání a splyň v nekonečnosti svého Bytí. Věř mi, já jsem zrcadlem tvé Duše. Já a ty jsme jedno. Tak neutíkej! Zastav se a počkej na mě.

Od té doby uplynulo již deset let. A dneska vím, že k tomu, abych cítila lásku, se stačí rozhodnout. Zavolat přání ke svému Vyššímu Já, že chcete otevřít srdce lásce. Většina lidí má srdce uzavřené vlivem zklamání a traumat. A tak nebuďte překvapení, že poté co vyšlete prosbu, dojde k velikému čištění. Buďte stateční, stojí to za to. Otevřené srdce vás pošle do kouzelného světa plného lásky a harmonie.

S láskou soucitné srdce 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *