Mysl

Nedávno jsem slyšela od Marcelky z hor slova o tom, že buňky jsou naše mysl. Tenkrát mi to ještě úplně nedocvaklo, ale chvíli na to jsem četla knížku biologie víry. Tam se psalo o tom, že naše buňky jsou mocné bytosti, které nádherně spolupracují jako jeden celek. Když jim do toho nezasahujeme svým obsahem mysli, chovají se naprosto dokonale. Vlastně se tak chovají ještě dlouho po tom, i když je naše mysl přeplněná balastem temných myšlenek a negativních vzorců chování. Pokud tedy trpíte nějakou chronickou či jinak těžkou chorobou, nejste obětí svého osudu. Nemocná je pouze vaše mysl. To samé platí i o těžkých emocích a podrážděné psychice.

V podstatě jde o myšlenky plující vaší neklidnou myslí. Když, myslíte stále tímtéž způsobem, zhmotňuje se to do vašich buněk a ty ovlivňují tělo a to zas kompletně váš život. Mnoho lidí má představu, že myšlenky, které vnímají, jsou jejich. To je ovšem hluboký omyl. Ony pouze plují v prostoru kolektivního vědomí lidstva a napadají vás v souvislosti s vaším momentálním rozpoložením. V duchovních kruzích se v této souvislosti mluví o vibracích. A to jak myslíte, tak se i cítíte. A i když máte náladu pod psa, není to žádná tragedie. Stačí se na to podívat z výšky. Říct si ok, teď to je takhle, ale já na to jednoduše kašlu. Nehodlám tomu dávat energii. Pokud to nebudete odmítat a je vám to opravdu fuk, není to potlačování. Někdy je složité rozdíl mezi potlačením a odpoutáním rozpoznat. To co vám při tom může pomoci je pocit, který máte. Pokud potlačujete, vnímáte nepříjemný pocit v těle. Když je vám to skutečně jedno, uleví se vám.

Nějakou dobu mi trvalo, než jsem se to naučila. V hlavě sérii myšlenek a v těle nepříjemné pocity, které se točili v kruhu a nedali mi pokoj. Až jednou jsem v sobě našla sílu a řekla dost, kašlu na to! Od té doby se to snažím velmi důsledně praktikovat. To co je v téhle záležitosti opravdu podstatné, je ona důslednost. Nenechat mysl rozjet a krotit jí hned jak se začne rozjíždět.

Tím, že si vezmete svou osobní sílu zpět, úplně vystoupíte z karmického kola. Což je vlastně stereotypní způsob myšlení, zaseknutý ve starých vzorcích chování. Bože je to tak prosté, že vás to totálně překvapí. Mysl vás stále bude tahat za nos a namlouvat vám, že je to blbost. Ale i tak se jednou vzbudíte a „blik“, to uvědomění tam bude. A váš život se dramaticky od základů změní. Nádherné překvápko.

Tohle prozření, ale neznamená, že máte vše vyřešeno. Vaše buňky ještě nějakou dobu budou vytvářet nepříjemné pocity, přestože vaše mysl bude celkem tichá. To jen dobíhá staré myšlení, jako volnoběh na kole. I když přestanete šlapat, kolo pořád jede. Nedáte li mu energii, brzy se zastaví.

Dříve jsem si myslela, že pocity, které přijdou, musím procítit, neutíkat před nimi. Dneska vím, že je to nesmysl. Tím si jen neustále hovím ve svém neštěstí. Prožívání je čistě ženská energie, v tuhle chvíli jsem však potřebovala čistě mužskou energii. Vnitřní sílu a neochvějnou důvěru v sebe. Prožívání je v procesu sebepoznání nesmírně důležité. To vás totiž naučí se přesunout z myšlení do přijímaní. Ale není to konečná stanice. Musíte pokračovat dál k vnitřní síle. Nepoddávat se trápení, ale podívat se na to s odstupem. V duchu si říct, vidím tě, vnímám, ale je čas jít dál. Nechávám tě za sebou, protože právě teď je mým záměrem žít jinak. Jednoduše to překročit a neotáčet se. Pokud pocit či emoci neodmítnete, je vám fuk, ztratí nad vámi svou moc. V tom rozhodnutí je nové teď, které už žijete z jiné úrovně reality. Proto není nutno si to od prožít, neboť to vás za cykluje ve stejném způsobu bytí. Teď je nový okamžik. Pokud se tak rozhodnete, začíná se psát nová kapitola vašeho života. A z nepříjemného pocitu či emoce se stává minulost. Prožíváním ji udržujete v přítomnosti. Proto je tak důležité propojení mužské a ženské energie. Jedno bez druhého totiž není možné.

Protože jsme žili dlouhá léta v patriarchátu, bylo důležité navýšit a probudit zdravé ženské energie, neboť ona měla ostrouhat hrany naší tvrdé mysli. Aby po té mohla nastoupit znovuzrozená mocná síla nového mužství. Jako když se Fénix zrodí z popela.

Tohle pro mě bylo velmi mocné prozření, o které jsem se s vámi chtěla podělit.

Přeji všem lásku v srdci a jasnou mysl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *