Programy

Duše si před zrozením vybrala určité programy, díky kterým se bude učit. Věřila totiž, že se přes ně dokáže dostat k pochopení a začne tak žít vědomý život, jako sama přítomnost ve své přirozenosti.

Ono se snadno řekne překročit programy, ale jak to udělat prakticky? Zkuste to třeba následovně. Jako první věc je důležité uvěřit v existenci těchto programů a opravdu niterně chtít propustit svou minulost.  Toužit to všechno nechat za sebou a začít nový život.

Poté se pokuste sepsat nejpalčivější problémy svého života, které se s železnou pravidelností stále opakují. Mě hodně pomohlo se podívat do svého osobního horoskopu na postavení planety Saturn. Záleží v jaké znamení a domě se nachází. Vše je volně dostupné na internetu. Tyto informace, však nejsou nutné, i tak, každý z nás moc dobře ví, kde ho tlačí bota. No, a pokud, už znáte své programy, je to snadné. Přestanete prostě všem těm hloupým přesvědčením o sobě věřit. Je to jen program. Není to skutečnost. Pravda je to, čemu uvěříte. Takže se prostě rozhodnete tomuto hloupému programu nevěřit. Už ho dál nebudete živit vlastní energií. A když to dokážete, program sám o sobě postupně odumře. Jsme Božské bytosti plné lásky a světla, jediné co nám brání, to uvidět jsou nepravdivé vzorce myšlení. Na primární úrovni je pouze láska. Za maskami těchto programů je absolutní přijetí a láska bez podmínek. A věřte mi, že každý člověk touto schopností vládne. Záleží pouze na míře jeho uvědomění. Jednoduše řečeno, díky sebereflexi prohlédnout vlastní programy. Čím více takových programů má člověk „zmáknutých“, tím jedná vědoměji.

Pokusím se vám to přiblížit na vlastním příkladu. Jedním z mých programů bylo nedostatečné sebepřijetí a přijímání druhých. Je to celkem pochopitelné, protože jsem byla nechtěné dítě a svou rodinou jsem  přijatá nebyla. Nikdo mi tak neukázal jak se přijímat ve své přirozenosti. Tím pádem jsem ani já nedokázala přijímat druhé. Stále jsem sebe i druhé hodnotila a dost často i kritizovala. To vedlo k veliké bolesti a nedorozuměním. Když jsem se rozhodla s tím něco udělat, pracovala jsem nejdříve na tom, abych se nekritizovala a nehodnotila své chování. Byl to laskavý přístup, který mi dělal moc dobře. Postupem času kritiky ubývalo a já se k sobě i druhým  začala chovat mnohem tolerantněji. Jasně, že se to nestalo přes noc, ale když na to půjdete trpělivě krok za krokem, úspěch se určitě dostaví. Přesto to stále nebylo bezpodmínečné přijetí. Říkala jsem si, čím to asi bude, kde to pořád drhne? A náhle mi to došlo. Já sama se nepřijímám ve své přirozenosti. Tím, že odsuzuji sebe sama, tím odsuzuji i Božství v sobě. Většina z nás ví, že uvnitř sebe máme Božskou jiskru, potíž je v tom, že tomu pouze věříme. Nemáme to jako prožitek, je to pouze na intelektuální úrovni. To co nám skutečně může pomoci je přijmout a prožít své Božství. A to v první řadě znamená otevřít své srdce a nechat celou svou bytost prosvětlit láskou. Jsem přesvědčená o tom, že to nejdůležitější v celém vesmíru je Láska.

Prosme Božství uvnitř sebe, aby otevřelo naše srdce. Žijme v přítomnosti a přijímejme s pokorou vše, co přijde. Možná se pak dočkáme a ustálíme svou pozornost ve svém středu, kde prožijeme stav blaženosti a harmonie.

S láskou soucitné srdce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *