Velká černá hlubina

Každý jí v sobě máme. Někdo hlubší a temnější nežli druhý. To záleží na míře osobního potlačení a velikosti zranění Duše. Čím větší a černější hlubina je, tím je člověk dál od své přirozenosti.

Mnoho lidí má tendenci si tuto prázdnou díru něčím kompenzovat. Projevuje se to různými druhy neřestí. U někoho je to přehnaná pořádkumilovnost u jiného třeba konzumace alkoholu. Jsou to zkrátka různé druhy nutkavého chování. U mnoha žen se tento nešvar projevuje zejména pojídáním sladkostí a přejídáním. Není to samozřejmě doména pouze žen a já u těchto lidí vidím pod vším tím tukem ukrytou velikou bolest a zklamání.

Další kategorie populace jsou všichni, co užívají návykové látky měnící vědomí. A tady už je hlubina tak veliká, že to vážně ohrožuje život a zdraví jejich konzumentů. Tito lidé většinou nejsou schopní se s vlastní temnotou vypořádat sami. Jejich potlačení a bolest je tak obrovská, že na její zmírnění musí použít takový těžký kalibr. A je jedno, jestli kouří trávu nebo se sjíždí jinými drogami. Patří sem také těžcí alkoholici a uživatelé antidepresiv. Nikdo z těchto lidí nezvládá žít v realitě a tak před ní vehementně utíkají. Mnoho těch, jejichž temná díra uvnitř není tak velká, se ztotožňují s názorem, že jsou to lidé slabí a neschopní. Jaká nabubřelost ega bez špetky pokory. Nemají ani ponětí čím vším si takový člověk musel projít. Nikdo, skutečně nikdo se takto destruktivně nechová pouze z nudy nebo hlouposti. Tito lidé místo odsuzování potřebují lásku a soucit.

Jediným skutečným lékem na černou temnou díru uvnitř našeho nitra je v první řadě ochota se do ní podívat. Poté ji prosvětlit svou láskou a soucitem. Když jsem se do téhle činnosti pustila já, hodně jsem tápala. V mnoha chytrých knihách se psalo o vnitřní transformaci, ale jednotný návod jsem nikde nenašla. Bylo nepřeberné množství technik a já nevěděla co si vybrat. Pokud, jste na začátku takové práce, je nejdůležitější poslat zprávu svému Vyššímu Já, že jste připraveni začít s čistkou. Velmi pravděpodobně vás vaše vnitřní Moudrost navede k nějaké technice nebo terapii. Je fakt nutné, uvěřit, že to zvládnete. Učiňte vnitřní přísahu, že to nevzdáte, ať už to bude těžké jakkoliv.

Mě, hodně pomohlo, když jsem si sepsala vše, co se mi stalo. Takový životní příběh, kde jsem uvedla všechna příkoří a traumata. Vůbec se mi nechtělo na ty bolestné věci vzpomínat a celý proces byl hodně bolestivý. V tomto období jsem se cítila příšerně a mnohokrát jsem to chtěla zabalit. Nakonec jsem to dopsala a četla to stále dokola, dokud to ve mně vyvolávalo nějaké negativní emoce. Tím, že jsem to dopsala a četla to stále dokola, dokud to ve mně vyvolávalo nějaké negativní emoce. Díky tomu jsem se z velké části dokázala zbavit pozice oběti. A to je nesmírně důležitý krok na cestě k sobě. Jako další jsem si sepsala takový deník hanby. Tam jsem uvedla vše, za co se opravdu stydím. Za chování k druhým, ale i sobě. Řekla bych, že tohle bylo ještě mnohem těžší. Pokud jste k sobě upřímní, víte, že nejste pouze obětí, ale také pachatelem. V téhle fázi je dobré být k sobě laskavý. Nebičovat se odsouzením a pochopit, že je v pořádku udělat chybu. Když se poučíte a víte, že něco takového už neuděláte, je vše ok. Ještě jednou opakuji, buďte na sebe laskavý. Uvnitř vás jsou zraněné části, které to velmi potřebují.

Další věc, kterou je dobré vědět, je to, že tímto čištěním odstraňujete z těla bloky a to může bolet i fyzicky. Každý takový blok je shluk potlačené energie, která chce být osvobozena. Pamatujte, že když to začne bolet, dýchejte. Dýcháním dáváte do těla životní sílu,která je velmi moudrá a s blokem si poradí. Když, ale budete bolest od sebe odstrkovat nepřijetím a křečí, energie nebude mít šanci se uvolnit. Celý proces se zpomalí a vás to bude bolet o to déle. Nemá cenu se tomu bránit. Píšu to z vlastní zkušenosti. Já jsem se procesu vzpurně bránila a udělala si to celé ještě těžší.

Bolest můžete cítit ve všech částech těla. U mě to však bylo především v místech energetických center. Největší blok jsem cítila v oblasti duchovního srdce. Měla jsem pocit jako bych měla hrudník ve svěráku. Hodně špatně se mi dýchalo a bolest jsem cítila i uprostřed zad. Ze začátku jsem z toho byla vyděšená a trochu se bála, jestli to není nějaká vážná choroba : ) Píšu to proto, že můžete občas panikařit, když je bolest hodně silná. Nakonec se vám uleví a bolest se zmírní, až se vytratí úplně. Je také dobré vědět, že se to pravděpodobně neodbude najednou. Jak jste si bloky nabírali postupně, tak se jich i budete zbavovat. Je to jako když se loupe cibule. Budete odlupovat slupku po slupce, až se dostanete do svého středu.

Já vám při čištění držím palce a přeji hodně odvahy a síly. Protože na této cestě transformace se postupně zbavíte toho, co vám už neslouží a vaše hlubina, bude více zářit světlem a láskou.

S láskou soucitné srdce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *