Závislosti

Lidé, kteří trpí nějakou závislostí, především závislostí na drogách nebo antidepresivech jsou vlastně lidé na cestě sami k sobě. Je to takový paradox, neboť být závislý na látkách ovlivňujících vědomí je v podstatě útěk od sebe sama. Když se na to, ale podíváme z nadhledu, pochopíme, že je to spíše útěk od egoistického já k bytostnému já.

Každá závislost na chemii vede zákonitě k rezistenci a velikému utrpení. Pokud utrpení dosáhne svého vrcholu, má člověk na vybranou ze dvou možností. Dobrovolně ukončí svůj život, nebo vystoupí ze vztahu s drogou. V případě, že se rozhodne svévolně ukončit svůj život, v této realitě končí. Požadovaná zkušenost jeho života, však velmi pravděpodobně nebyla naplněna. Pokud se rozhodne ukončit svůj vztah s drogou, dostává se do situace, kdy jeho Mysl začne úmyslně a plnou silou útočit. Chce zpátky svůj komfortní stav. Bez drogy vnímá velký deficit a utrpení je znásobeno na maximum. Jestliže se závislý na tuto situaci nepřipraví je dost pravděpodobné, že tento vnitřní tlak nezvládne. Vrátí se zpátky k droze, popřípadě jednu závislost vymění za jinou. Lekce, kterou měl pochopit, ale také mine.

Chcete-li to skutečně pochopit a jednou provždy zvládnout, musíte se předem rozebrat do posledního šroubku. Poté se zase složit, ale porouchané, rezavé a ztrouchnivělé součástky vyhodit a nahradit je zbrusu novými díly. Netvrdím, že celý tento proces je procházka růžovým sadem – naopak je to očistec a pokud to děláte poctivě, bolí to ukrutně. Musíte se totiž podívat na veškerou svou temnotu, kterou v sobě máte. A když jste se dostali do závislosti, tak si pište, že je jí tam požehnaně. Vnitřní temnota je důvod, proč před životem utíkáte. Kdyby, jste své vědomí neobluzovali drogou, byla by stále přítomná. Žádný člověk dlouhodobě nefetuje z nudy nebo rozmaru. Pouze ten, který se bojí svého nitra. Proto je tak důležité vytáhnout temnotu na světlo a podrobit jí vědomému přijetí. Pomůže také sepsat svůj deník hanby. Tam vypíšete všechny zážitky, které byste nejraději zašlapali do temné díry, a ignorovali, že se vám kdy staly. Musíte se záměrně podívat na to, co z hloubi Duše nechcete a odmítáte.

Tyto zkušenosti, vás totiž pronásledují jako temné stíny z podsvětí. A opravdu tyto myšlenky, emoce, tělesné a duševní bolesti, jsou temné bytosti vašeho vnitřního Podsvětí. Je to krutá realita vašeho života, která na vás útočí v bdělém stavu jako deprese, úzkost, bolest či jiná trápení.

Vaším úkolem je těmto vámi vytvořeným energetickým bytostem – vnitřním stínům, postavit se tváří v tvář. Zahledět se každé zvlášť do očí a láskyplně je obejmout. Tehdy si uvědomíte skryté dary, které se díky temnotě zrodili. Jsou požehnáním. Transformovali jste železo ve zlato. Toto jsou dary plné láskyplné energie, která očistila vaší Duši a duchovní Srdce. Je to druh alchymie vzniklé zušlechtěním sobeckého egoismu v moudrost vaší duchovní podstaty.

Utrpení roztaví tisícileté nánosy agrese, zloby a násilí. Očistí vás jako jarní bouřka blátivý trávník. Vaše Duše začne vyluzovat přenádhernou melodii lásky. Do vašeho života začnou vstupovat nádherní lidé, prožitky a zkušenosti. Krůček po krůčku se odhaluje vaše přirozenost. Přihodí se vám něco zásadně krásného. Neskutečné stane se skutkem. Najednou se prvně v životě cítíte sami v sobě skvěle. Jste šťastní, vyrovnaní a v harmonii.

Vaše malé já se začne drolit jako měsíc starý rohlík. Uvidíte menší rozdíl mezi tím, co jste a tím na co se díváte. Ucítíte všude kolem lásku.

S láskou soucitné srdce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *